Cariere /

Şi tu poţi face parte din echipa noastră !

Am început din anul 2009, cu resurse puţine dar, cu o mare putere de muncă şi o mare dorinţă să oferim produse din ce în ce mai complexe. Astăzi, oferim soluţii atât pentru clienţii locali, cât şi pentru cei naţionali având un potofoliu consistent de produse. Suntem o echipă tânără, pasionaţi de ceea ce facem şi credem cu tărie că adaptarea permanentă la cerinţele pieţei face parte din succes!.

Candidatul ideal

Muncitor calificat în producţie publicitară

  • cunostinţe şi experienţă în industria publicitară
  • seriozitate, punctualitate, putere de convingere, capacitate de perfecţionare, ambiţie
  • iniţiativă, simt practic, îndemanare
  • spirit de echipă, sociabil
  • rezistent la stresul profesional caracteristic domeniului de activitate
  • ordonat, simt dezvoltat pentru calitate
  • Ca şi formare constituie un avantaj experienţa în urmatoarele meserii: lăcătus, sudor, electrician, colator

    Descrierea jobului:

  • prelucrare materiale diverse specifice domeniului ( PVC, Plexiglas. PAL, alucobond, profile de oţel şi aluminiu etc ) efectuând diverse operaţii (lipire, îndoire, debitare, vopsire, sudură, etc.)
  • decorare cu autocolant
  • prelucrare material lemnos, PAL, etc
  • realizarea de confecţii metalice
  • participare la montajele proiectelor realizate în ateliere
  • Se oferă:

  • contract de muncă
  • pachet salarial motivant
  • bonusuri corelate cu performanţa
  • posibilităţi de avansare
  • colectiv tânăr, entuziast, dinamic, profesionist
  • Operator print / grafică

  • cunostinţe avansate de Corel Draw, Photoshop, Adobe Illustrator, Sketchup, Indesign, Filemaker, InDesign/InData, Quark express, HTML/CSS, Flash, 3D Max
  • pasionat de artă, branding, marketing prin imagine
  • cunostinţe de funcţionare a echipamentelor de imprimat
  • dorinţă să evolueze în cadrul echipei şi împreună cu firma noastră
  • foarte mare atenţie la detalii
  • experienţă de lucru în echipă
  • capacitatea de a asimila rapid cunosţinte noi
  • respectarea dead-line-urilor şi atenţie la detalii
  • perseverentă, capacitate de lucru sistematic
  • initiativă, dorinţă de autodepaşire
  • optimă gestionare a timpului de execuţie
  • cunoasterea limbii Engleze – Germana constituie un avantaj
  • Descrierea jobului:

  • conceperea şi prelucrarea grafică a materialelor
  • preluarea, realizarea şi predarea comenzilor
  • verificarea, pregătirea fişierele primite de la colaboratori/clienţi şi trimiterea lor către producţie
  • Se oferă:

  • Agent VÂNZĂRI

  • experienţă în domeniul producţiei publicitare
  • cunostinţe cel putin la nivel de începător Corel Draw sau Adobe Illustrator
  • prezentabil, abil în comunicare şi negociere
  • rezistent la stres, răbdător şi respectuos cu clientii, chiar şi cu cei fără experienţă în domeniul producţiei publicitare
  • permis de conducere Cat. B
  • cunostinţe limba engleză la nivel conversaţional atât scris cât şi vorbit

  • Ca şi agent de vânzări vei raspunde cererilor de oferte venite de la clienti prin mail, telefon sau la sediul nostru
  • Corel Draw sau Adobe Illustrator îţi trebuie pentru a putea deschide graficile clienţilor pentru o minimă verificare (daca are font-uri, câte grafici sunt, etc) sau pentru mici modificări gen număr de telefon, etc. Pentru grafici avansate avem departament specializat de grafică şi dtp
  • Se oferă :

  • salariu atractiv, peste media domeniului de activitate, renegociabil anual în funcţie de performanţe
  • bonusuri pentru merite deosebite
  • program fix 08-17 sau 09-18, cu o oră pauză de masă
  • ore suplimentare contorizate şi plătite
  • telefon mobil, laptop
  • maşina dupa atingerea primului prag de vânzări